T.H. ROGERS CHESS TOURNAMENT ON DECEMBER 8TH, 2018

Thank you for another great tournament.  Parents, students and our administration staff were amazing.  Many schools had many good things to say about our Rogers Family.  Keep up the great work!

Many Thanks to Dave Muzyka’s  leadership and support for 25 years!

SECTION 100

Nethul Perera, 4th grader took 1st place

Kavin Ganeshkumar, 6th grade took 4th place

Justin Wen, 6th grader took 4th place

Vedant Srinivasan, 5th grader took 4th place

Albert Ying, 6th grader took 4th place

SECTION 200

Alen Polatbekov, 6th grader took 2nd place


SECTION 300

Aashay Kawathekar, 7th grader took 2nd place

Colin Xu, 3rd grader took 3rd place

SECTION 400

Siddhanth Relan, 2nd grader took 4th place

Ethan Nguyen, 7th grader took 4th place

SECTION 500

Vignesh Anand, 4th grader took 3rd place

SECTION 600

Anjaneya Kar, 7thgrader took 2nd place

Raga Manyam, 4th grader took 3rd place

SECTION 700

Maksym Robochyy, 4th grader took 1st place*

William Zhou, 3rd grader took 2nd place

SECTION 800

Lekang, Ji, 2nd grader took 4th place

Srijan Mashetty, 2nd grader took 4th place

SECTION 900

Sergey Khodakov, 5th grader took 2nd place

Charles Yu, 7th grader took 3rd place

Abhirami Sudarsan, 4th grader took 4th place

Shivaang Rana, 5th grader took 4th place

Achudh Karunakaran, 4th grader took 4th place

SECTION 1000

Asher Vendivel, 2nd grader took 1st Place

Matthew Hanchard, 3rd grader took 1st place

Wilbert Xi, 1st grader took 3rd place

Shreya Katariya, 1st grader took 3rd place

Alexander Faro, 3rd grader took 3rd place

Kaiyan Lin, 2nd grader took 3rd place

Ayush Jain, kinder took 3rd place

SECTION 1100

Ethan Chen, 6th grader took 4th place

SECTION 1300

Melih Selek, 6th grader took 4th place

SECTION 1400

Ishita Madan, 3rd grader took 3rd place

Suraj Ganachari, 6th grader took 4th place

SECTION 1500

Ethan Chen, 1st grader took 3rd place

Ken Wanichakorn, 3rd grader took 3rd place

SECTION 1600

Brayden Parillon, 1st grader took 2nd place

Srilakshminath Madasu, 1st grader took 4th place

SECTION 1700

Lalithaditya Ventrapragada, 2nd grader took 2nd Place

Reyansh Arora, 2nd grader took 4th place

SECTION 1800

Adam Yang, 1st grader took 1st Place

David Ngo, 1st grader took 2nd Place

Karthik Muvva, 1st grader took 2nd place

Harish Anand, 1st grader took 4th place

SECTION 1900

Jack Campbell, 1st grader took 2nd Place

Daniel Hanchard, kinder took 3rd Place

Aidan Polatbekov, 1st grader took 3rd place